yetim projesi

YETİM

Kalıcı ve ebedi olmayan bu dünyada bıraktığımız eserler, geriye dönüp baktığımızda yaşıyorlarsa baki bir iş yapmışız demektir. Her yönden çok sıkıntılı bir dönem geçiren IRAK halkı dullarıyla, yetimleriyle, öksüzleriyle, sakatlarıyla en çok yardımı şehit ve gazilerimizi ve onların ailelerini unutmamak gerekiyor.

((Ben ve yetime bakan Kışı böylece cennetteyiz.))

         Hadis-i şerifine mazhar olmak belki de bütün bu gayretimizi ifade etmeye yeter.

Musul, Kerkük, telafer, felluce ve anbar’da bombalar altında uzuvlarından bir parça bırakan, evladını, eşini, babasını kaybedenlere düzenli olarak, imkânlar nispetinde aylık Maaş, giysi, kuru gıda yardımı yapılmakta.

Yetim ve Yetim Eğitim Destek Projesi ile her türlü eğitim imkânlarından ve maddi imkânsızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, öksüz ve yetimlerin ırak Musul da, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla başlattığımız bu projemize siz değerli gönül dostlarımızın destek ve dualarını beklemekteyiz. 

5 milyon yetim bulunduğu   Irakta. Bu sayede bağışçımız aylık olarak vereceği  ( 50$ ) bir yetim bağışıyla yetimi ihtiyacı destekleyecek ve onun duası alacaktır.

 

1 Yetim                       ( 50 $ )

 

Şu iyi bilinmelidir ki; Bu Yetimler, yardım Eden kardeşlerimize dünya ve ahiret saadetini nasip eyle, diye dua ediyorlar ve onların babalarının yerini alacaksınız. .